Павлодар қаласы білім беру бөлімінің қалыптасқан дәстүрі бойынша қала мектептеріндегі шығармашыл мұғалімдерді анықтау мақсатында, сондай – ақ ұстаздардың еңбектерін ынталандыру мақсатында қазақ және орыс тілінде оқытатын мектеп мұғалімдерінің арасында пәндік олимпиадасы өткізілді.
Қоғамтану – гуманитарлық циклі мен бастауыш мектеп мұғалімдеріне арналған олимпиадасы № 28 мектеп аясында өткізілді. Оған 215 мұғалімдер қатысады (мемлекеттік тілде оқытатын мектептің 78 мұғалімі, орыс тілінде оқытатын мектептің 137 мұғалімі)
Келесі пәндер бойынша мұғалімдер қатысты:
қазақ тілі - 56 (14 – мемлекеттік тілде оқытады және 42- орыс тілінде оқытатын мектептерден)
орыс тілі- 19 (9 – мемлекеттік тілде оқытады және 10 - орыс тілінде оқытатын мектептерден)
Қазақстан тарихы - 21 (6 – мемлекеттік тілде оқытады және 15 - орыс тілінде оқытатын мектептерден)
ағылшын тілі - 34 (10 – мемлекеттік тілде оқытады және 24 - орыс тілінде оқытатын мектептерден)
неміс тілі – 4 (1 – мемлекеттік тілде оқытады және 3 - орыс тілінде оқытатын мектептерден)
бастауыш сыныптар - 81 (38 – мемлекеттік тілде оқытады және 43- орыс тілінде оқытатын мектептерден)
Білім берудің заманауи талаптарына , пән құзыреттіліктерін игеру деңгейін айқындауға бағыттылған олимпиада тапсырмаларын Павлодар облысының ПК БАИ әдіскерлері әзірлеген.
Олимпиаданың қазылар алқасы мектеп директорларының орынбасарларынан, қалалық мектептердің жоғары білікті мұғалімдері мен профессорлық – оқытушылық құрамнан құралды.
Жаратылыстану – математикалық циклдің мұғалімдеріне арналған олимпиаданы қашықтан өткізу дәстүрге айналды. Оған 68 мұғалім қатысты.
Мұғалімдердің олимпиадасы 12 оқу пәндерінен тұрады: қазақ, орыс, ағылшын, неміс тілдері, тарих, бастауыш сыныптары, математика, физика, информатика, химия, биология, география. Олимпиадада барлығы 283 қала мектептерінің мұғалімдері қатысты.
Қалалық пән олимпиадаларының жеңімпаздары 2 наурызда облыстық олимипадаға қатысатын болады. Олимпиада жөніндегі Ережеге сәйкес жеңімпаздар мен жүлдегерлер мерзімінен бұрын санатын арттыруға құқығы бар.
Аталған олимпиадаға пед.өтілдері 0- ден 25 -ке, 26 жылдан жоғары және әр түрлі біліктілік санаттағы,жоғары,бірінші, екінші санатты, тәжірибелі мұғалімдермен қатар «санаты жоқ» және жас мұғалімдердің қатысуы қуантарлық жағдай болып отыр.
Жүлделі орындарға ие болған пән олимпиада жеңімпаздары:
қазақ тілінен: 1 орын - Н.К.Тоқтарбаева (№26 ЖОМ), А.Ж. Уныйбаева ( №28 ЖОМ)
2 орын -О.Б Тлешова. (№25 ЖОМ), Ж.С. Тусупаева (№41 ЖОМ), Ш.Т.Капсалыкова (№15 ЖОМ), Ж.Х. Бабенова (№16 ЖОМ), Ахметова А. (№21 ЖОМ), Р.С.Әлкеева (№28 ЖОМ), Г.Д.Абдрахманова. (№36 ЖОМ), Г.Б.Түсүпбаева (№1 ЖОМ), Сахаба М. (№42 ЖОМ), С.Т.Омарова (№18 ЖОМ), Н.Н.Қапарова ( №7 ЖОМ), Ж.М.Камзина (№39 ЖОМ), А.С. Жұмабаева (№9 ЖОМ), А.Х.Ережепова (№24 ЖОМ), А.М.Балагазинова (№14 ЖОМ).
3 орын-Н.Қ.Смағұлова (№30 ЖОМ), Г.М.Нұрғалиева (№17 ЖОМ), Ә.А.Жанакиева (№40ЖОМ), А.Т.Оспанова (№11 ЖОМ), Д.К.Нұрғалиева (№17 ЖОМ), А.А. Жантемірова (№ 26 ЖОМ)
орыс тілінен: 3 орын -А.Ж Маманова (№38ЖОМ),
алғыс хат– А.У.Мейрханова (№19ЖОМ), Б.С. Смаилова (№25ЖОМ), Л.О.Мұқатова (№4ЖОМ).
ағылшын тілінен : 2 орын- Н.Т.Жұмабаева ( №21 ЖОМ)
3 орын- А.А.Каскрова (№22 ЖОМ),С.В.Фельдман (№1 ЖОМ), И.В.Аверина (№7 ЖОМ)
алғыс хат– Малютина И.В. (№26ЖОМ)
неміс тілінен: 2 орын - С.Я.Камалова ( №39ЖОМ), С.В.Ильина ( №39 ЖОМ)
3 орын- Я.П.Моисеева (№17 ЖОМ)
Қазақстан тарихынан: 3 орын -Есет Торехан. (№12ЖОМ), А.Б.Купесова
( №42ЖОМ)
алғыс хат-Г.Е.Айтжанова (№34ЖОМ)
бастауыш мектептен: 2 орын- Т.Ш.Шарипова (№35 ЖОМ), Р.А.Искакова (№35 ЖОМ).
3 орын -А.Ж.Сыздыкова (№35ЖОМ), А.Е. Жакупова (№19 ЖОМ), Б.С.Искакова (№25 ЖОМ), А.М. Жапарова (№2 ЖОМ).
алғыс хат- А.Т.Сеитова (№22ЖОМ), М.Ш. Қазанғапова (№2 ЖОМ), А.А.Кокорева (№42 ЖОМ), А.А.Моргун (№4 ЖОМ), М.В.Базаводова (№24 ЖОМ), Р.К.Ажикенова (№15 ЖОМ), Н.А.Василенко (№34 ЖОМ), Т.В.Мельникова (№16 ЖОМ).
Қашықтық олимпиада бойынша жоғары нәтиже көрсеткендер:
биологиядан: 2 орын- Солдатова Евгения Николаевна. (№34ЖОМ)
алғыс хат-Маркина Наталья Геннадьевна ( №29ЖОМ), Отарова Айжан Жеңісқызы (№19ЖОМ), Санникова Елена Георгиевна ( №5ЖОМ), Фисун Наталья Анатольевна (№43ЖОМ)
химиядан: алғыс хат-Василенко Надежда Геннадьевна ( №17ЖОМ)
географиядан: І орын- Р.Ж. Изтілеуова (№34 ЖОМ)
ІІІ орын- А.А.Шарбакова (№35 ЖОМ)Л.С.Терейская (№26 ЖОМ), М.Т.Қажмағамбетова (№2 ЖОМ), М.Құдайбергенова (КОМ), А.А.Каукенов( №14 ЖОМ)
алғыс хат- Д.Б.Амирова (№12 ЖОМ), К.Қадырхан (№30 ЖОМ), А.М.Аубакирова (№24 ЖОМ), И.К.Муханаева (№42 ЖОМ), С.Ю.Кадакова (№13 ЖОМ)
информатикадан: алғыс хат-Илья Олегович Поляков (№34 ЖОМ), Оксана Владимировна Вильгельм ( №9 ЖОМ), Гүлназ Зарлыққызы Нұрғожина (КОМ), Юрий Николаевич Онацько ( №7 ЖОМ),
математикадан: ІІ орын- Елена Александровна Белинская ( №41ЖОМ),
алғыс хат-Шолпан Петровна Ордабаева ( №9ЖОМ), Фаниля Акрямовна Хаирова (№34ЖОМ),
физикадан: І орын-Қарлығаш Қаиркенқызы Байдилова (КОМ ),
ІІ орын- Карибжанова Әсел ( №25 ЖОМ).
алғыс хат- Л.В.Бережная (№33 ЖОМ), Л.С.Кожевникова (№34 ЖОМ)
Ұжымдық топтармен ең үздік болып, келесі мектептер алға шықты:
№34 ЖОМ – 1 жүлделі орын және 5 алғыс хат, №35 ЖОМ – 4 жүлделі орын , №25 ЖОМ – 3 жүлделі орын және 1 алғыс хат, №26 ЖОМ- 3 жүлделі орын және 1 алғыс хат, №19 ЖОМ – 2 жүлделі орын және 2 алғыс хат, №42 ЖОМ – 2 жүлделі орын және 2 алғыс хат.
2 наурыз күні облыстық олимпиадаға қоғамдық - гуманитарлық бағыттан 19 мұғалім, 13 бастауыш сынып мұғалімдері және 17 жаратылыстану- математикалық бағыттағы мұғалімдер қатысады.
Жүлдегерлер мен жеңімпаздарды құттықтаймыз!
Сәттілік пен табыс тілейміз!
Ш.С.Нұрахметова - әдістемелік кабинеттің меңгерушісі.